| | 03-5223344


 

מאמרים
פטרת בציפורניים

פטריות בציפורניים עלולות להופיע בכל גיל אבל התדירות הופעה עולה עם השנים, לכן כאשר אתם צעירים תוכלו לדאוג מעט פחות בנושא.  ברוב המקרים זה מתחיל בציפורני הרגליים אך במהרה זה עובר אל ציפורני הידיים.

 

אל תטעו – פטרת ציפורניים לא נפטרת בעצמה אף פעם. לא רק שהיא לא עוברת לבדה, היא בנוסף פוצעת את העור ואת הציפורניים ולרוב גורמת להחמרה במצב. ישנם טיפולים בכדורים ותרופות אבל תמיד מומלץ לטפל בטיפולים חיצוניים (יש חומרים רבים ושונים).

 

לעיתים אנשים חושבים שאם הפטרת אינה גורמת לכאב – לא צריך לטפל בה. זה לא נכון! כדאי לטפל בפטרת בהקדם כדי למנוע מהזיהום להתפשט ברחבי הגוף ובשביל להימנע מאי נוחות. פטרת בציפורניים עלולה להחמיר לדלקות שונות. בכל מקרה תזכרו שלקחת משחה מהרופא ולמרוח לבד איננו הפיתרון בד"כ.

 

אז איך יודעים שזאת פטרת ציפורניים ולא מזיק כלשהו או פצע אחר? תחפשו נקודות בצבע כהה, פסים לבנים או ציפורניים עבות. אם לא מטפלים בפטרת כמובן שניתן להגיע למצב של ציפורניים צהובות שיהפכו למוצג מוזר עד למצב התפוררות או נשירת הציפורן.

 

הפטרת בהחלט יכולה להגיע מהליכה ברגליים חשופות במקלחות ציבוריים או במקום כלשהו שיש בו פטריות והן "ידבקו" בד"כ לאזור רגיש או אזור עם פצע כלשהו.

 

ישנם כל מיני "המלצות" שאנשים מעבירים מפה לאוזן בנוגע לטיפולים כגון טפטוף כלור על הפטרייה, נוזלי ניקיון לשטיפת פירות וירקות, מים עם מלח, שמנים ועוד "פתרונות פלא" – אנחנו בהחלט לא ממליצים על כך, ולפי מה שהגיע אל אוזנינו, אנשים ניסו זאת במשך חודשים ולא עזר להם כלל.

 

יש לזכור שמה שעובד לאדם אחד לא בהכרח יעבוד לאחר. ישנן מספר סוגי טפילים היוצרים "פטרת ציפורניים" עיקרם: פטריות מסוג שמרים – אלו פטריות אשר מספקות לעצמם תזונה אווירית – כלומר משמרים שנמצאים באוויר. ישנן בנוסף פטריות מסוג "עור" שאלו פטריות המקבלות תזונה מעור האדם. וכמובן ישנן פטריות מסוג "עובש" אשר מקבלות את התזונה מעובש הנוצר באזורים לא מאווררים / סגורים / לחים.

 
?2010, Natali Cosmetics & Natan Davidov | seo by xnet   |   xnet group