| | 03-5223344


 

מאמרים
הסרת שיער בשעווה

הסרת שיער בשעווה היא הסרה של שערות באמצעות שעוות המבוססת שרף, השיטה משמשת להסרת בסיס השערה (הזקיק) מהשורש. הסרה ראויה של שיער יכולה להחזיק לעיתים עד 6 שבועות.

הפעולה מתבצעת בדרך כלל על ידי "סטיק" עץ הנטבל בשעווה קרה או חמה אשר מכסה את עורך ואת שיערך. השלב השני כולל רצועה אשר עשויה לרוב מבד המדביקה את השיער עם שעווה ואז מושכים את הבד נגד כיוון צמיחת השיער.


ישנם סוגים שונים של "סטיילינג" בשעווה, כגון "שעווה ברזילאית" מיוחדת  בכך שמסירים את השיער מכל האזורים ה"תחתונים" (תחום הביקיני) – קדימה, מאחור, בין לבין ובכל ה"פינות", לעיתים קרובות נשאר "שביל" דק מלפנים.

כמובן ששעווה באופן כללי ניתן לבצע בשלל מקומות בגוף האדם. בבתי מרקחת וחנויות נמכרות ערכות להסרת שיער בשעווה באופן עצמאי – אבל מומלץ להיזהר ואם אינכן מתמחות בכך, כדאי לפנות לאנשי מקצוע וע"י כך למנוע נזק לעצמך.


שעווה חמה לרוב מתבצעת ברגליים וב"אזור הביקיני". שעווה קרה מתבצעת באופן דומה (מריחה בכיוון השיער ותלישה נגד כיוון הצמיחה) – אך הרצועות מגיעות בשלל גדלים ומתאימות להסרת שיער ע"י שעווה קרה בשלל מקומות בגוף כגון גבות, שפה עליונה (כולל שפם), סנטר ובביקיני.


כמו כן אם את משתמשת בתרופות לטיפול בבעיות עור ו/או אקנה – כדאי להתייעץ עם רופא לפני התחלת טיפול הסרת שיער בשעווה. במקרים מסוימים של שעווה תוך כדי שימוש בתרופות עור עלולות להיווצר צלקות חמורות לעור – ראו הוזהרתן.

ישנן סוגים רבים של שעווה:

* שעווה ע"ג הידיים (זרועות, בית השחי)
* שעוות גב
* שעוות ביקיני קלאסית
* שעווה ברזילאית
* שעוות גבות
* שעווה ברגליים
* שעווה ע"ג שפם
* שעוות פנים מלאה
* שעוות כפות רגליים


לא מומלץ לבצע שעווה להורדת ריסים. כמו כן לא נהוג ולא מומלץ להוריד שיער בשעווה בתוך האף (נחיריים) או בתוך האוזניים, בפטמות או באזורים רגישים אחרים כגון אזורים עם כוויות, צלקות טריות, חתכים וכדומה.

יש לציין שגברים רבים מבצעים הסרת שיער ע"י שעווה. כמו כן יש לזכור שאם אין מספיק שיער לא ניתן לבצע הסרה בשעווה.

 
?2010, Natali Cosmetics & Natan Davidov | seo by xnet   |   xnet group